Facility Hours

Прегледај ги сите повици и објави од Министерство за Финансии

Public Traffic

Прегледај ги сите публикации од Министерство за Финансии

Job Listings

Прегледај ги најновите податоци од Министерство за Финансии

Park and Recreations

Прегледај ги сите реформи од Министерство за Финансии

Знаењето и човечките вредности, сплотени во креативно лидерство ќе бидат главните столбови за успешно справување со комплексните предизвици во новата ера на глобализација, обезбедување оддржлив мир и создавање иновативен прогрес и заеднички просперитет

Фатмир Бесими

Министер

IMG-20200903-WA0004

Добрите економските политики

ДАВААТ РЕЗУЛТАТИ!

Бидете во тек со најновите случувања од областа финансии

Вести

Бесими и Арифи: Со Проектот за подобрување на општински услуги Тетово за прв пат доби модерен јавен превоз

Вести

17 јануари 2021, Тетово – Преку Проектот за подобрување на општински услуги... Read More → Бесими и Арифи: Со Проектот за подобрување на општински услуги Тетово за прв пат доби модерен јавен превоз

Средба на министерот Бесими со италијанскиот амбасадор Силвестри: Економската состојба стабилна и покрај ковид-кризата

Вести

15 јануари 2021, Скопје – Странските директни инвестиции од Италија во земјава... Read More → Средба на министерот Бесими со италијанскиот амбасадор Силвестри: Економската состојба стабилна и покрај ковид-кризата

Бесими со порака до инвеститорите на форумот на „Еуромани“: Економски раст годинава, догодина забрзување на растот

Вести

13 јануари 2021, Скопје – Годинава нашата економија ќе се врати на патеката на... Read More → Бесими со порака до инвеститорите на форумот на „Еуромани“: Економски раст годинава, догодина забрзување на растот

Од 01.01.2020 за ддв обврзниците

ЗГОЛЕМЕН ПРАГ ЗА ДДВ

#МојДДВ

Мој данок, моја заштеда!

Мој данок, моја заштеда! Скенирај фискални сметки и добиј 15% поврат на ДДВ преку апликацијата #МојДДВ.

Со ова на сите граѓани им овозможуваме да направат поврат на ДДВ-то кое го плаќаат и директно придонесуваме кон враќање на парите назад кон граѓаните.

79373066_103985781103037_8348125399204495360_o
дадада

Оваа вест е достапна и на: Albanian English

Close Search Window